V současnosti je registrovaných 983 000 domén, což je zhruba o 100 000 více, než na konci minulého roku. Domény s koncovkou .cz tvoří dvě třetiny registrací domén v Česku a jejich podíl roste.

"Je možné, že atraktivní názvy na generických doménách jako .com jsou již vyčerpány ve větší míře než u .cz koncovek, přeci jen si je registruje celý svět. Zákazníci mají také často registrován stejný název na několika doménách a po čase se rozhodnou si nechat pouze českou variantu," uvedl marketingový ředitel Active24 František Grunt.

Po .cz jsou nejvíce oblíbené koncovky .eu, .sk a .com. Čím dál populárnější jsou i exotické koncovky .as, .tv nebo .co. Akciové společnosti často kupují adresy na doméně státu Americká Samoa (.as), televize zase využívá doménu Tuwalu (.tv).

Pro české zákazníky jsou zajímavé i doménové koncovky .to, .se a .me, pro které nabízí čeština zajímavé využití, například uhlidame.to, objev.me, sbal.se. Největším skokanem je ovšem kolumbijská doména .co, jejíž prodeje u Active24 vzrostly za poslední rok o 320 procent.