Propouštění bude firmu stát 14 miliónů eur (355,1 miliónů Kč). Tuto částku zaúčtuje ve čtvrtém čtvrtletí. Nejvíce se propouštění dotkne zaměstnanců v administrativě a marketingu. Firma rovněž plánuje reorganizaci v oddělení výzkumu a vývoje. Cílem je zkrácení doby uvedení nových produktů na trh.

Firma je známá hlavně osobními navigačními přístroji PND používanými v autech. V poslední době se však její největší divize PND potýká se silnou konkurencí a poklesem prodeje i zisku, protože spotřebitelé stále více využívají navigační software pro mobilní telefony a tablety.

Navigace zadarmo se stala hitem

Asi největší zvrat v trendech připravila finská Nokia, která umožnila na začátku loňského roku svým uživatelům stažení aplikace do chytrých telefonů zdarma. [celá zpráva]

Za první měsíc od uvedení nového konceptu si navigaci zdarma stáhli již zhruba tři milióny lidí. "Absolutní lokální čísla uvádět nemůžeme, ale je možné prozradit, že Česko je mezi pěti zeměmi, kde se stáhlo nejvíc navigací v přepočtu na obyvatele. Globálně zaznamenáváme v průměru jedno stažení každou sekundu," uvedl již dříve Petr Kasa, ředitel společnosti Nokia pro ČR a SR.

Krok Nokie měl přímý vliv na navigační odvětví, a to celosvětově. "Když jsme oznamovali bezplatnou pěší a automobilovou navigaci, věděli jsme, že to změní trh. Počet zákazníků však roste rychleji, než jsme dokonce i my očekávali," dodal Kasa.