Týdenní poplatek za noviny s názvem Daily by podle serveru měl být 99 amerických centů (asi 18 korun), což je mnohem méně než cena tištěných novin. Tuto nízkou cenu umožňuje skutečnost, že nevzniknou žádné náklady na tisk a prodej tohoto média.

Noviny Daily v sobě mají spojovat ta nejlepší témata z bulvárního tisku i seriózních novin. V nové redakci v New Yorku je zaměstnáno již na 100 novinářů. Vedoucí redaktoři pocházejí z britských bulvárních novin The Sun a z amerického deníku The New York Post.

Na vývoji tohoto projektu se budou podílet technici ze společnosti Apple. Obsah novin by tak měl být na míru ušitý pro displej iPadu. Totožné vydání prý nebude k dispozici ani na internetu, ani v tištěné podobě.

Éra obsahu na internetu zadarmo prý končí

Noviny pro iPad jsou dalším Murdochovým krokem k placenému zpravodajství. O něm hovořil mediální magnát již minulý rok. [celá zpráva]

„Internet nastartoval novou mediální revoluci a otevřel dveře mnoha levným metodám, jak se mohou informace dostat k lidem. Ale zprávy nelze vyrábět zadarmo, a proto chceme zpoplatnit naše webové stránky,“ vysvětloval své záměry Murdoch.

Mediální magnát Rupert Murdoch

Mediální magnát Rupert Murdoch

FOTO: Reuters

Podle něj prý už on-line reklama nestačí na to, aby pokryla všechny náklady na provoz zpravodajských serverů a zbytečně se nesnižovala jejich kvalita. „Věřím, že díky zpoplatnění budeme ještě úspěšnější než nyní, a proto konkurence nebude dlouho váhat a bude nás následovat,“ uvedl.