Jeden z nových stojánků se jmenuje PadDock a svým vzhledem připomíná stolní počítače iMac od Applu. Dokovací stanice dokáže iPad nabíjet a po připojení počítačového kabelu dokonce i synchronizovat.

Stojánek pro iPad

Stojánek PadDock pro iPad

FOTO: Novinky

Novinka je vybavena reproduktorovou soustavou s vestavěným subwooferem, která podle informací výrobce dokáže zprostředkovat při přehrávání filmů a hudby výrazně lepší zvuk, než samotný iPad.

Ve stojánku je možné iPad otáčet. Sám uživatel tedy určí, zda-li jej chce používat ve vertikální nebo horizontální poloze.

Stojánek pro iPad

PadDock je velice bytelný.

FOTO: Novinky

V zahraničí se PadDock prodává za 99 USD, tedy 1750 Kč. Kdy přesně se novinka objeví v Česku zatím není známo.

Další zajímavou novinkou je stojánek, který funguje zároveň jako praktické pouzdro a dokáže proměnit iPad v notebook. Je totiž vybaven vestavěnou klávesnicí, která se k počítačovému tabletu s logem nakousnutého jablka připojuje prostřednictvím bezdrátové technologie bluetooth.

Pouzdro pro iPad

Stojánek, který promění iPad v notebook

FOTO: Novinky

Podle výrobce novinka nejlépe spolupracuje s iPadem. Přesto je ji možné připojit i ke konkurenčním tabletům a jakýmkoliv dalším počítačům, které jsou vybaveny USB portem nebo technologií bluetooth.

Klávesnice má vestavěnou baterii, která vydrží pracovat v úsporném režimu až 100 dní. Při pravidelném používání čtyři hodiny denně by měla vydržet až 20 dní bez nutnosti dobíjení.

Pouzdro pro iPad

Novinka může být připojena i ke konkurenčním tabletům a počítačům.

FOTO: Novinky

Novinka je navíc navržena tak, aby odolala vodě, vlhkosti a prachu. Bez problémů by tak měla vydržet i méně šetrné zacházení.

Stojánek s klávesnicí, který slouží také jako pouzdro, vyjde v zahraničních obchodech na 69 USD (1220 Kč). Dostupnost na českém trhu výrobce zatím nepotvrdil.

Pouzdro pro iPad

Stojánek poslouží dobře i jako pouzdro na přenášení.

FOTO: Novinky