Problém se týkal nápovědy, kterou nabízely internetové stránky AT&T uživatelům při pokusu přihlásit se prostřednictvím iPadu na e-mailový účet. Stránky poskytovaly uživatelovu e-mailovou adresu, aby mu přihlášení usnadnily. Využívaly přitom kódovaná data na SIM kartě v tabletu.

Skupina hackerů, která si říká Goatse Security a údajně slabinu objevila, uvádí, že mohla stránky operátora obelstít a mít přístup k tisícům e-mailových adres. Prý to očividně byly i adresy patřící známým osobnostem a významným lidem z vlády.

Zástupce skupiny řekl agentuře AP ve středu večer, že skupina firmu AT&T kontaktovala a čekala se zveřejněním informace, dokud podnik chybu neopraví. AT&T uvedla, že problém odstranila v úterý. Prý ji ale varoval jeden z jejích podnikových klientů.

AT&T podotkla, že jediná informace, kterou mohli hackeři získat, byly e-mailové adresy. Z okolností ale vyplývá, že příjemce těchto e-mailů je majitelem iPadu a zákazníkem AT&T, a tedy od operátora i firmy Apple dostává elektronickou poštou údaje o svém e-mailovém účtu.

AT&T dodala, že se omluví všem uživatelům iPadů, jejichž adresy mohly uniknout. Představitel firmy Apple se váhal k situaci vyjádřit.

Apple prodala přes dva milióny iPadů od spuštění prodeje před dvěma měsíci. Těch, které se na internet napojují pouze přes bezdrátovou technologii WiFi, se uvedené riziko netýká. Apple ale neuvádí, kolik kterého typu iPadů prodala, napsala agentura AP.

iPad v kostce

O tablet s logem nakousnutého jablka je zájem především díky jeho atraktivnímu vzhledu a všestranné využitelnosti. Přístroj je velice rychlý a snadno ovladatelný přes prostornou obrazovku s vysokým rozlišením.

K internetu se připojíte prostřednictvím bezdrátových WiFi sítí. U vyššího modelu, který se však zatím neprodává ani v Americe, si webové stránky můžete prohlížet kdekoliv na cestách díky mobilnímu internetu 3G. Na baterii vydrží iPad pracovat nepřetržitě deset hodin. [celá zpráva]