Úřady již zabavily kolem desítky iPadů s dotekovým displejem od tohoto týdne, kdy Izrael nové opatření vyhlásil. Zákaz nedovoluje nikomu, ani turistům, dovážet iPady do Izraele, dokud místní úřady neuznají, že je přístroj v souladu s lokálními technickými standardy.

Lidé z izraelského ministerstva spojů se obávají interferencí mezi iPady a dalšími přístroji. "Nestaráme se o to, kde lidé přístroje koupili. Ale bez regulace by byl chaos," uvedl jeden z ředitelů ministerstva.

Podle něj mají iPady s americkým standardem silnější signál než konkurenční zařízení v evropských a izraelských sítích a mohly by ostatní bezdrátová spojení přerušit. Někteří obyvatelé Izraele si ale přivezli iPad do země ještě před tím, než stát tyto přístroje zakázal.

Softwarový developer Amnon, který si dovezl iPad legálně ještě před zákazem a který odmítl říci příjmení, uvádí, že on a jeho kolegové iPad potřebují, aby pro něj mohli vyvíjet nové aplikace. Dodal, že vývoj takových aplikací představuje v Izraeli živobytí pro několik stovek lidí, napsala agentura AP.