eSuba vládne i po dlouhých letech, WGT nebylo výjimkou

Důkazem je prestižní celosvětová soutěž World GameMaster Tournament, jež je známá spíše pod svou zkratkou WGT. Ta si u nás vytvořila již velmi slušnou tradici a koncem března měla své další pokračování právě v Call of Duty 2. Poněvadž se hrálo o pěkné ceny v podobě základních desek a zvukových karet od Asusu či procesorů od Intelu, nebyla nouze ani o špičkové zastoupení.

SUICIDE zřejmě pomýšleli na ještě lepší umístění, ale nakonec i bronz není k zahození. Zvlášť když znamená zisk zvukových karet ASUS XONAR.

SUICIDE zřejmě pomýšleli na ještě lepší umístění, ale nakonec i bronz není k zahození. Zvlášť když znamená zisk zvukových karet ASUS XONAR.

FOTO: Grunex

Do pražské herny BattleZone, která se zhostila pořadatelství, se sjelo osm kvalitních týmů, mezi nimiž nechyběli například Authority Gaming, SUICIDE, xGenesis či eSuba, jednoznačný favorit celé akce. Ta se své úlohy zhostila zodpovědně a ačkoliv základní skupinu nezvládla zcela hladce, plný bodový zisk jí neunikl. Společně s ní dále postoupili Why so serious a naopak překvapivě skončili Authority. Z druhé skupiny šli z prvního místa Risentalent, kteří sice remizovali s posledními xGe, ale druhé SUICIDE i nepostupující uLtimatic přemohli rozdílem několika tříd.

Risentalent příjemně překvapili a svou první prohru si připsali až ve finále, takže se radují z výhry procesorů INTEL i3.

Risentalent příjemně překvapili a svou první prohru si připsali až ve finále, takže se radují z výhry procesorů INTEL i3.

FOTO: Grunex

Play-off již bylo mnohem vyrovnanější, ale opět v něm nedošlo k výraznému překvapení. Rozjetá eSuba přemohla 13:11 SUICIDE a Risentalent zhatili výsledkem 13:9 sny o finále celku Why so serious. Těm se příliš nedařilo ani v boji o třetí místo, přestože v první fázi turnaje byli jedním z nejpříjemnějších překvapení a o zvukové karty je připravili SUICIDE vysoko 13:5. Finále poté opanovala podle předpokladů eSuba, jež v něm uhrála jeden ze svých nejlepších výsledků na WGT, a to 13:8.

Své ambice nakonec dokázala uskutečnit eSuba, která se ale sama dlouho hledala. Její odměnou jsou základní desky ASUS MAXIMUS III FORMULA.

Své ambice nakonec dokázala uskutečnit eSuba, která se ale sama dlouho hledala. Její odměnou jsou základní desky ASUS MAXIMUS III FORMULA.

FOTO: Grunex

První místo si tedy jako již několikrát v minulosti hry připsal tuzemský gigant, stříbrné medaile v podobě procesorů putují k Risentalent. Hlavním faktem WGT ale je, že je zde stále zájem o Call of Duty 2, i když ne už tak veliký jako dříve.