Sony upřesnila, že televizor s úhlopříčkou 46 palců (116,8 cm) se bude prodávat za 350 000 jenů (73 200 Kč). Menší model s úhlopříčkou 40 palců (101,6 cm) bude stát 290 000 JPY (60 600 Kč).

Trojrozměrná technologie se stala v poslední době centrem zájmu filmařů. Nejnověji je v této technologii natočena filmová sci-fi Avatar. Výrobci elektroniky proto nechtějí zůstávat pozadu.

Panasonic chce začít prodávat svůj 3D televizor ve Spojených státech ve středu a k jeho propagaci se spojil s místním prodejcem Best Buy.

Jihokorejský Samsung Electronics, který je největším světovým výrobcem televizorů, minulý měsíc začal prodávat 3D televizory na domácím trhu a uvedl, že celosvětově chce začít prodej těchto televizorů v březnu. Jeho cílem je letos prodat nejméně dva milióny 3D televizorů. Také Sony chce co nejrychleji vyrazit se svými produkty i do dalších zemí, napsala agentura Reuters.

Budoucnost třetího rozměru je v unikátních kulatých displejích

Stejně jako nahradily LCD monitory neohrabané CRT obrazovky, v blízké budoucnosti čeká podle odhadů analytiků sféru displejů a televizorů nová revoluce - trojrozměrný obraz. Firmy po celém světě už nyní pracují na nových technologiích, které by člověka dokázaly daleko více vtáhnout do děje hry nebo filmu. Novinkou na poli monitorů je unikátní kulatý displej, který nastiňuje, jakým směrem se bude ubírat budoucnost. [celá zpráva]

T.O.O.B

Podle tvůrců je T.O.O.B vhodný pro sledování filmů, hraní počítačových her, ale také jako relaxační kulisa v pokoji.

FOTO: Novinky