Canon je největším výrobcem digitálních fotoaparátů na světě. Podle japonských médií by nová továrna měla být schopná vyrobit až čtyři milióny digitálních fotoaparátů ročně. Společnost v současnosti provozuje dvě továrny na fotoaparáty v Japonsku a po jedné v Číně a Malajsii.

Největší výrobce fotoaparátů na světě má podle výzkumné společnosti IDC v současnosti na trhu podíl 19 procent. Čelí však silné konkurenci od firem jako Sony či Nikon. Cílem společnosti je zvýšit v letošním kalendářním roce prodej digitálních fotoaparátů o 20 procent na 29,4 miliónu kusů.

Zpráva o výstavbě nové továrny v Japonsku přichází v době, kdy konkurenční společnosti, jako Fujifilm Holdings, naopak kvůli snížení nákladů přesouvají výrobu do zahraničí. Canon hospodařil v loňském roce s rekordním ziskem 488,33 miliardy jenů (80 miliard Kč).

V meziročním srovnání se zisk zvýšil o 7,2 procenta hlavně díky vysoké poptávce po digitálních fotoaparátech. Rekordní byly i příjmy, které se zvýšily o 7,8 procenta na 4,48 biliónu jenů.