Přístup na internet v ní mělo jen 35 procent domácností. Vyplývá to z nejnovější statistiky Evropského statistického úřadu (Eurostat).

Hůře než Česko na tom v tomto ohledu byly jen tři další země EU - Bulharsko (19 procent), Řecko (25) a Rumunsko (22). Proti srovnatelnému období v loňském roce si Česko nicméně polepšilo o šest procentních bodů.

Velmi výrazný meziroční nárůst pak hlásí Slovensko. Zatímco v prvním čtvrtletí loňského roku tam na síť bylo připojeno jen 27 procent domácností, tak letos to už bylo 46 procent. Vůbec nejlépe jsou na tom pak v Nizozemsku (83 procent).

V EU se výrazně rozšiřuje širkopásmové spojení

Evropští statistici také poznamenali, že se v EU výrazně rozšiřuje širokopásmové připojení k internetu (broadband). Loni jím bylo vybaveno 30 procent domácností, zatímco letos to už je 42 procent.

V případě České republiky tento typ připojení narostl ze 17 procent na 28, na Slovensku z 11 na 27 procent. Nejlépe jsou na tom opět Nizozemci (74 procent), zatímco nejméně domácností s širokopásmovým připojením k internetu v prvním čtvrtletí letošního roku bylo v Řecku - sedm procent.