Seznam ji nasadil ve spolupráci s firmou SHOCart, jehož mapové podklady byly pro účely služby nejvhodnější.

"Turistické mapy nezůstávají jen na území České republiky. Pro výjezdy za hranice je můžete využít kdekoliv na území Evropy," uvedla tisková mluvčí Seznamu Rita Gabrielová. Přiblížení do úrovně 9 dává celkem jasný obrázek o trasách i stanovištích. Je tu i specialita v podobě hypsometrie.

Co je hypsometrie?
Hypsometrie znamená, že jednotlivé úrovně nadmořské výšky jsou zobrazeny různými barvami od zelené pro nížiny až po hnědou pro pohoří. Díky větší rozmanitosti mapových podkladů pro Evropu si tak každý může vybrat, zda chce mít zobrazenu základní mapu se zobrazeným zalesněním nebo mapu turistickou s informací o nadmořské výšce.

Pro pěšího i cyklistu

Turistická mapa přináší v elektronické podobě to, co známe z běžné papírové turistické mapy, tedy  barevně značené trasy pro pěší turistiku, značení a názvy zajímavých objektů a stanovišť, údaje o nadmořské výšce, vzdálenostech a další. V elektronické podobě si však můžete zvolit vlastní přiblížení - pro Českou republiku do úrovně 13 - a studovat mapu podrobněji. Stále přitom můžete využít jejího propojení s Firmy.cz a zobrazit si nejbližší poskytovatele služeb, můžete plánovat trasu nebo přepínat do dalších verzí map.

Turistické mapy pamatují i na ty, kteří rádi jezdí na kole. Kompletní nabídka cyklotras je ideálním průvodcem, který prozrazuje nejen typ terénu, ale pro lepší orientaci zaznamenává i elektrické vedení v krajině, vyhlídková místa a zajímavá stanoviště.