Novinky z domova

  • Vítězem mezihernového turnaje SPEED8.Warcraft III DotA se stal tým nEophyte, když ve finále přehrál klan inteRaction a odnesl si největší část z dotace 7500 Kč. Turnaj tak i při nových pravidlech ovládli obhájci vítězství, překvapením jsou nepříliš dobré výsledky slovenských týmů.
  • Změny na domácí Call of Duty 2 scéně nekončí, k inteRaction (jejich tým odešel do nEophyte) přichází kompletní tým cZ.aqua. Aby to však nebylo tak jednoduché, tito hráči do iR nepřestupují, ale jdou tam na roční hostování, po jehož skončení by se měli vrátit zpět do cZklanu.
  • Výhru v domácí Logitech.Vietcong lize získává team4high, který ve finálovém zápase nejtěsnějším rozdílem zvítězil nad SkyDevils v poměru 4:3. Team4high obdržel finanční odměnu 10 000 Kč, další možností konfrontace bude pro VC klany mezihernový turnaj koncem dubna.

Brněnští účastníci SPEED8.W3 DotA mezihernového turnaje.
Foto:
www.pgcc.cz

 

Novinky ze světa

  • Doslova šok způsobili pořadatelé turnaje World Series of Video Games (dotace 1 milión dolarů), když oznámili hrané hry pro rok 2007. Hrát se totiž budou Quake 4, World of Warcraft 3v3, Fight Night Round 3 a Guitar Hero, až jako pátá doprovodná hra se bude hrát Counter-Strike nebo Call of Duty 2. Organizátoři se hájí tím, že WoW hraje dnes každý a že kompetitivní hraní této hře ještě prospěje, reakce na vybrané hry v komentářích jsou takřka bez výjimky záporné.
  • S konečným vyúčtováním přišli pořadatelé ESL Extreme Masters, v této lize totiž každý trestný bod stojí hráče nejaké peníze z výher. O nejvíce peněz přišli polští Pentagram, 4 trestné body je stály více než 3000 euro (z celkových 41 000), ostatní týmy si tak díky Polákům přilepší o 200 euro každý.
  • Vítězství v online turnaji CODQCUP vybojovali holandští Serious Gaming (dříve DigitalMind), když byli lepší než všichni jejich soupeři včetně obhájců titulu Logitech.fi. České klany se příliš neprosadily, nejlépe dopadli nEophyte, ale ve 4. kole Losers Bracket nestačili na Brity Reason Gaming.

Guitar Hero 2 - jedna z her pro WSVG 2007.
Zdroj:
www.guitarherogame.com

 

Detaily o české WCG kvalifikaci

Celosvětový turnaj World Cyber Games je pořádán již od roku 2001, vždy jednou ročně se sjedou nejlepší světoví hráči, aby bojovali o tituly světových šampionů a tučné prizemoney. Letos jsou pořadatelskou zemí Spojené státy americké, konkrétně město Seattle, turnaj se uskuteční počátkem října. Již od roku 2002 se turnaje WCG pravidelně zúčastňují i čeští hráči, největší úspěch (jediný medailový) má na svém kontě Robin Humelič v roce 2006, když vyhrál stříbrnou medaili v doprovodném turnaji Carom3D.

Letos však nebylo zdaleka jisté, že se domácí kvalifikace uskuteční, přece jenom je pořádání kvalifikace finančně náročné a loňský pořadatel Allstar Entertainment už z tohoto důvodu zájem neměl. Hráčům vytrhla trn z paty společnost ProGamers, která je pro letošní rok pořadatelem WCG u nás, kvalifikace se uskuteční dokonce v 10 hrách, takže do Seattlu pojede největší česká výprava v historii (14 hráčů).

Hry české kvalifikace WCG 2007:
- Counter-Strike (1 tým)
- Warcraft III: Frozen Throne (1 hráč)
- Starcraft: Broodwar (1 hráč)
- FIFA 07 (1 hráč)
- Need For Speed Carbon (1 hráč)
- Command Conquer 3: Tiberium Wars (1 hráč)
- Age of Empires III: The WarChiefs (1 hráč)
- Dead or Alive 4 (1 hráč)
- Project Gotham Racing (1 hráč)
- Tony Hawk's Project 8 (1 hráč)

Kvalifikace se uskuteční v průběhu května, června a července v síti heren PG Cyber Café v rámci speciálních mezihernových turnajů, nejlepší účastníci si to pak rozdají v srpnovém české finále v herně AMD PGCC Velký Špalíček v Brně. Podrobné informace o průběhu kvalifikací u nás i ve světě, rozhovory s hráči apod. budou moci hráči sledovat na internetové televizi PG24.tv. Přesné informace (data mezihernových turnajů, finále) budou zveřejněny na webových stránkách kvalifikace www.wcg.cz dne 16.4., kdy budou stránky spuštěny.

 

Rozhovor s manažerem ProGamers

Jednou z nejvýznamnějších osob pohybujících se kolem profi hraní u nás je už dlouhá léta Michal "Hobbys" Koníček, technický manažer ProGamers. Jak obtížné bylo českou WCG kvalifikaci získat a co to obnáší? Na to jsem se jej zeptal v rozhovoru.

Ahoj, co si myslíš o turnaji World Cyber Games?
Ahoj, podle mě je to nejdůležitější světová herní událost a její srovnávání s klasickou olympiádou není náhodné. Pro hráče je výborné, že můžou srovnat své umění se světovou špičkou a že mají motivaci k tréninku. Před pěti lety (v roce 2002) jsme dělali kvalifikaci v ČR my z ProGamers a jsme rádi, že po delší přestávce máme opět tu možnost.

Co obnáší pořádání domácí kvalifikace?
Není to nic jednoduchého, nejdříve je potřeba přesvědčit korejské držitele licence, že jsme schopni kvalifikaci uspořádat. Potom je potřeba sehnat finance v řádu statisíců korun (licenční poplatky, letenky, kvalifikace samotná, "úbory" pro reprezentanty) a nakonec samozřejmě kvalifikaci i uspořádat.

Jakým způsobem se hráči do Seattlu kvalifikují?
Úvodní kolo kvalifikací bude velmi podobné klasickým mezihernovým turnajům v hernách sítě PG Cyber Café, nejlepší hráči z těchto turnajů postoupí do národního finále. Toto finále se uskuteční v největší domácí herně AMD PGCC Špalíček a tam už bude záležet jen na aktuální formě, kdo zvítězí a poletí do USA.

Jak vidíš šance české výpravy v USA?
To je zatím těžké odhadnout, když ani nevím, kdo domácí kvalifikaci vyhraje. Ale šance na úspěch určitě bude mít Giacomo ve Warcraftu a slušné naděje si můžou dělat i hráči v méně obsazených konzolových hrách, tam ale zase nemá ČR průběžné srovnání se zahraničím.