Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Pandemie zažehla éru flexibilních pracovišť

Rostoucí oblibu práce z domova, tzv. home office dokazují různé průzkumy už od dubna letošního roku. S masivním využíváním telekomunikačních možností se současně rozšiřuje spektrum činností, které mohou lidé vykonávat prakticky odkudkoliv.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Pandemie zažehla éru flexibilních pracovišť

Firmy nový typ pracovního úvazku podporují, některé dokonce zaměstnancům na vybavení domácích kanceláří přispívají.

Ještě před pár měsíci bychom si těžko představili operátora centra zákaznické podpory pracujícího z obýváku nebo z kuchyně. Preventivně nařízená práce z domova v Moneta Money Bank však ukázala, že ani v této profesi to nemusí být nemožné.

„Banka jim byla schopna velmi rychle zajistit potřebnou techniku domů a operátoři mohou nyní fungovat i v domácích call centrech,“ uvedla Zuzana Filipová, ředitelka komunikace Monety Money Bank. Kvůli prevenci před šířením nákazy je banka v současnosti rozdělena na dvě skupiny zaměstnanců, které se střídají při práci v kancelářích a z domova.

Podle expertů půjde džina práce z domova vypuštěného z lahve epidemií koronaviru vracet zpět jen stěží a podniků podporujících home office přibývá.

Například americká společnost Twitter nyní umožňuje zaměstnancům pracovat z domova nastálo a technologický gigant Google dokonce poskytuje zaměstnancům příspěvek ve výši tisíc dolarů na nákup vybavení a nábytku, který jim práci z domova usnadní.

Z domova pracují také likvidátoři

Stejně jako v Monetě pracují z domova operátoři call centra také v pojišťovně Uniqa. Na home office jsou dokonce i likvidátoři škod.

„Prohlídky škod probíhají pomocí videohovoru a klient sám natočí na telefon místo škody. Technik Uniqa ho naviguje, vyžádá si detailní záběry, probere okolnosti škody a likvidátor tak má podklady ihned na stole,“ upřesnila Eva Svobodová z pojišťovny Uniqa s tím, že bez osobního kontaktu mohou pracovat i pojišťovací poradci a obchodníci.

Více než 800 operátorů přesunula na home office také společnost ConectArt, jež provozuje největší kontaktní centrum v Česku. Společnost rovněž uskutečnila průzkum, podle kterého by přes 85 procent oslovených zaměstnanců chtělo v určité míře využívat práci z domova i v postcovidové době.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků