Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Domácnost má pojištěnou většina lidí, každou třetí už postihla nějaká katastrofa

Češi se o svůj majetek starají a bojí, sedm z deseti domácností je pojištěných. Často je ke sjednání pojištění vedla i špatná zkušenost s nějakou domácí katastrofou. Největší strach mají lidé z vykradení domácnosti.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Domácnost má pojištěnou většina lidí, každou třetí už postihla nějaká katastrofa

„Uzavření pojištění domácnosti je čistě logický krok. Škodu způsobenou domácí katastrofou totiž přiznala třetina dotázaných, díky pojistce mohli být uchráněni od větších finančních komplikací,“ uvedl Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny, která průzkum provedla.

Škodu v domácnosti ale mnohdy nezpůsobí sami její obyvatelé, jak průzkum ukázal, nejčastějšími tvůrci škod jsou třetí osoby či přírodní živly.

Češi se bojí zlodějů i o své mazlíčky

Největším strašákem Čechů jsou zloději. To, že jejich domácnost navštíví, se obává téměř devět z deseti oslovených (86 procent). Prakticky shodný počet lidí má strach, že se jim v domácnosti porouchá nějaký domácí spotřebič (85 procent) či, že vyhoří (84 procent).

Čeho se v domácnosti nejvíc obáváme

Foto: David Ryneš, Novinky

„Mezi domácí katastrofy se ale může řadit i zranění mazlíčka, ze kterého mají strach tři čtvrtiny dotázaných. Většina lidí (57 procent) přitom vůbec neví, že se na něj nebo na vybavení domácnosti může pojištění vztahovat,“ dodal Milata.

Domácí mazlíčci nedělají svým majitelům vždy jen radost, průzkum ukázal, že ve zhruba dvou pětinách domácností poškodil její vybavení. Každý pátý oslovený dále doplnil, že se jejich mazlíček doma nebo na vlastní zahradě zranil. Za jeho léčbu pak každý druhý vydal tisíc korun, každý pátý pak dokonce více než tři tisíce korun.

Přírodních katastrof se obávají zhruba dvě třetiny dotázaných, přičemž největší strach přiznali lidé žijící ve Středočeském, Jihočeském a Olomouckém kraji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků