Hlavní obsah
Továrna Sharp v Japonsku Foto: Staff, Reuters

Ztrátový Sharp chce koupit tchajwanský obr Foxconn

Tchajwanská společnost Hon Hai Precision Industry, známá také pod názvem Foxconn, údajně navrhla převzetí ztrátového japonského výrobce elektroniky Sharp Corp za zhruba 300 miliard jenů (61 miliard korun). Akcie japonské firmy v reakci na zprávu tiskové agentury Kjódó v pondělí výrazně posílily.

Továrna Sharp v Japonsku Foto: Staff, Reuters
Ztrátový Sharp chce koupit tchajwanský obr Foxconn

Japonská agentura s odvoláním na nejmenované zdroje na konci minulého týdne uvedla, že Foxconn je ochotna koupit japonskou firmu pod podmínkou změn v jejím nejvyšším vedení.

Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě. Vyrábí například pro Apple, Sony nebo Acer. V Česku má závody v Pardubicích a Kutné Hoře.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Akcie Sharp v pondělí zpevnily o více než osm procent. Kurz akcií firmy výrazně stoupl již počátkem minulého týdne po zprávách tisku, že o investici do japonské společnosti mají zájem mezinárodní investiční společnosti, včetně americké KKR & Co.

Miliardové ztráty

Sharp se podobně jako ostatní japonští výrobci elektroniky dostal pod tlak kvůli ostré asijské konkurenci. Společnost, která byla průkopníkem televizních technologií, již zrušila tisíce pracovních míst a opustila různé ztrátové aktivity, včetně většiny zahraniční výroby televizorů.

V prvním finančním pololetí, které skončilo 30. září, firma prodělala 83,6 miliardy jenů (17,2 miliardy korun) a za poslední čtyři roky utrpěla tři celoroční ztráty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků