Hlavní obsah

Zemědělská revoluce: v mrakodrapu sklízí rýži třikrát ročně

Návštěvníci a zaměstnanci v sídle japonské společnosti Pasona group si mohli vyzkoušet sázení rýže na poli uvnitř mrakodrapu v srdci Tokia. Zdánlivá atrakce odpovídá nejnovějšímu trendu v zemědělství - přesunu do velkoměst. Jedna americká studie dokonce tvrdí, že do poloviny století se bude přes 20 procent potravin pěstovat přímo na střechách mrakodrapů nebo uvnitř.

Zemědělská revoluce: v mrakodrapu sklízí rýži třikrát ročně

Pohled na zaměstnance v oblecích, jak ve vypůjčených holínkách a s vykasanými rukávy sázejí na malém, vodou zaplaveném políčku rýži uvnitř budovy ze skla, betonu a oceli, nepostrádá komický prvek. Místo slunce dodávají výhonkům rýže energii k fotosyntéze 1000wattové zářiče. Podobná políčka umožní podle agentury Reuters celoroční pěstování rýže.

Budoucnost produkce potravin podle některých odborníků leží právě v podobném lokálním farmaření uvnitř mnohamiliónových metropolí. Jedna americká studie dokonce předpokládá, že do roku 2018 pokryje produkce ze "střech" 20 procent spotřeby potravin v USA. K tomuto trendu přispívají rostoucí ceny potravin i náklady na dopravu.

„Jestliže se dá v takovém prostředí něco vypěstovat, tak bude prima, když to bude na více místech. Ačkoli je to divné mít takové políčko v budově,“ uvedl jeden z účastníků akce Ryoko Sato poté, co si sám vyzkoušel sázení rýže. Mayumo Taguchiová si zase pochvaloval přírodní atmosféru, kterou políčko dodalo kancelářské budově.

Společnost vlastní rýží nabízí v místním bistru, byť zatím šlo o malý příspěvek, kdy předchozí podzimní sklizeň vydala 50 kilogramů rýže, což by nepokrylo ani roční spotřebu průměrného Japonce.

Ambice propagátorů městského farmaření jsou však mnohem větší.

Vertikální farmaření

O realizaci velkého projektu vertikální farmy přímo v srdci New Yorku usiluje Dickson Despommier z Columbia University. Jeho plány počítají s 30patrovým mrakodrapem určeným k produkci potravin, který by pokryl potřeby 10 000 lidí ve svém nejbližším okolí. Vertikální farmy jsou založené na využívání sluneční energie, odpadní vody a využívání odpadu.

Nejde však jen o sny, ale i komerční projekty menšího rozsahu. V newyorské West Willage se letos v srpnu otevřela restaurace Bell Book & Candle, která si suroviny pro svá jídla pěstuje sama s pomocí hydroponie přímo na střeše a v dalších prostorách budovy, kde sídlí. Její vlastník John Mooney tvrdí, že vyprodukuje dost potravin, aby uspokojil svých osmdesát zákazníků každý večer po deset měsíců roce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků