Hlavní obsah
Miloš Zeman a Jiří Drahoš Foto: koláž Novinky.cz s Právo

Zájem sázkařů o prezidentskou volbu byl rekordní. Vsadili přes 230 miliónů

Zájem sázkařů o volbu prezidenta republiky byl zhruba šestkrát vyšší než v případě prvních voleb v roce 2013. Podle bookmakerů sázkových kanceláří šlo o rekordní politickou nesportovní událost.

Miloš Zeman a Jiří Drahoš Foto: koláž Novinky.cz s Právo
Zájem sázkařů o prezidentskou volbu byl rekordní. Vsadili přes 230 miliónů

"Celkem jsme přijali sázky za více než 120 miliónů korun, což je šestkrát více než před pěti lety. Nejvyšší sázka byla jeden milión korun na vítězství Jiřího Drahoše," uvedl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

U Fortuny si sázkaři na prezidentské volby vsadili více než 100 miliónů korun. Sázková kancelář eviduje nejvyšší výhru 4,2 miliónu korun při vkladu 2,2 miliónu v kursu 1,91 na vítězství Miloše Zemana.

Název produktu / Energetická hodnota ve 100 g

Fit švestková / 1666 kJ

FiT Go jablečná / 1571 kJ

Fly linie jablečná / 1602 kJ

Müsli bar s banány v čok. polevě / 1460 kJ

Müsli Pro Life s polevou, jahoda / 1670 kJ

Peggy oříšková / 2350 kJ

Twiggy jablko / 1527 kJ

Zdroj: Vlastní šetření Práva v prodejní síti, ceny se pohybují od 5 do 9 korun.

„Největší zájem byl tento pátek, kdy sázkaře v podstatě nic jiného nezajímalo, ale obecně v posledních týdnech jsme zažívali něco, co se nebojím nazvat jako volební šílenství," dodal mluvčí Petr Šrain.

Většinu sázkařů podle něj volební výsledek potěšil, před prvním kolem v souboji s osmi dalšími kandidáty mířilo 55 procent vkladů na vítězství Zemana, a také ve druhém kole v duelu dvou finalistů směřovala větší polovina sázek na výhru stávající hlavy státu.

Začínají sázky na příští volbu

„Na druhé kolo byly přijaty sázky celkem za 10,5 miliónu - z toho pět miliónů bylo přijato na výhru Miloše Zemana a na jeho vyzyvatele 2,5 milionu," potvrdila mediální zástupkyně Chance Karolína Stonjeková.

Podle Šraina obecně platí, že sázkaři jsou v případě voleb o trochu úspěšnější než bookmakeři a pro bookmakery je při těchto volbách úspěchem, že se jim podaří "ubránit" víceméně vyrovnanou bilanci, tzn. že přijaté vklady v podstatě vrátí sázkařům. Jinak tomu bylo například u posledních voleb v USA, kdy Fortuna sázkařům vyplatila o devět milionů víc, než kolik si u ní vsadili.

Už nyní si mohou zájemci vsadit na další prezidentské volby, kdo bude příštím prezidentem po Miloši Zemanovi. U Fortuny je favoritem v kursu 7:1 Václav Klaus mladší.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků