Hlavní obsah

Volkswagen poprvé za devět měsíců prodal přes šest miliónů aut

Německý koncern Volkswagen Group poprvé za tři čtvrtletí jednoho roku prodal na světových trzích více než šest miliónů automobilů, konkrétně 6,11 miliónu vozů. To představuje meziroční nárůst o 13,9 procenta.

Volkswagen poprvé za devět měsíců prodal přes šest miliónů aut

„Jsme velmi spokojení s dosavadním vývojem. Dosažení hranice šesti miliónů prodaných vozidel za devět měsíců představuje klíčový mezník na cestě k plánovanému celoročnímu prodeji osmi miliónů vozů,“ uvedl člen představenstva společnosti Christian Klingler s tím, že s příznivým vývojem počítá i v letošním posledním čtvrtletí.

V Severní Americe stouply společnosti prodeje o 21,4 procenta, v Evropě o 10,8 procenta, z toho ve střední a východní Evropě pak o 28,3 procenta. V Číně se jednalo o 15procentní nárůst.

Útok na prvenství

Škoda Auto jako součást německého koncernu prodala za letošních devět měsíců celkem 664 800 vozů, což znamená meziroční nárůst o 16,8 procenta. Dařilo se jí zejména na trzích střední a východní Evropy (růst o 16,7 procenta) a v regionu Asie-Pacifik (růst o 27,9 procenta).

Volkswagen se netají plány na zisk titulu největšího výrobce automobilů na světě, k čemuž by mělo dojít do roku 2018.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků