Hlavní obsah

Volkswagen investuje miliardu dolarů do rozšíření továrny v Mexiku

Německá automobilka Volkswagen se chystá investovat zhruba jednu miliardu dolarů (24,8 miliardy korun) do rozšíření svého závodu v mexickém městě Puebla. S odvoláním na informovaný zdroj to v pátek uvedla agentura Reuters. Investice by mohla být oznámena už příští týden.

Volkswagen investuje miliardu dolarů do rozšíření továrny v Mexiku

Volkswagen chce v Mexiku rozšířit výrobu kompaktního modelu Tiguan. Očekává se, že díky investici vznikne zhruba 1900 nových pracovních míst. Mluvčí Volkswagenu v Mexiku se ke zprávě odmítla vyjádřit.

Volkswagen otevřel svůj závod v Pueble v roce 1964, loni tam vyrobil 475 121 vozů. Celkem se loni v Mexiku podle údajů mexického svazu automobilového průmyslu (AMIA) vyrobilo 3,2 miliónu aut.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Mexiko je sedmým největším výrobcem aut na světě a čtvrtým největším vývozcem. Více než 80 procent aut, která se tam vyrobí, se prodá v zahraničí. Celková výroba aut v Mexiku loni stoupla o 27 procent a svaz AMIA očekává, že do roku 2020 výroba stoupne na více než pět miliónů vozů. Za poslední dva roky celkové investice do automobilového sektoru podle údajů vlády činily 19 miliard dolarů.

Volkswagen je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě. Součástí koncernu jsou vedle vlajkové značky VW také Škoda, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche a Seat. Firma vyrábí i nákladní vozy pod značkami VW, Scania a MAN a vlastní výrobce motocyklů Ducati.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků