Hlavní obsah

Vláda dala na podpory v nezaměstnanosti dalších šest miliard korun

Vláda dá na vyplácení podpor v nezaměstnanosti dalších šest miliard korun. Státní rozpočet dosud počítal s částkou pěti miliard korun. Podle ministerstva práce bude ale letos celkem potřeba 11,5 miliardy korun. Počet nezaměstnaných v Česku v posledních měsících roste.

Vláda dala na podpory v nezaměstnanosti dalších šest miliard korun

Od začátku roku do 18. března vyplatily úřady podpory v nezaměstnanosti ve výši 3,03 miliardy korun, což je více než polovina sumy schválené na celý rok. Ministerstvo proto vládu žádalo o další peníze a dostalo je.  

"Rozpočtovaný objem prostředků vychází z odhadů vývoje ekonomiky a trhu práce z léta roku 2008 a neodpovídá zhoršenému ekonomickému vývoji v posledních měsících," uvedl mluvčí ministerstva práce Jiří Sezemský.

Míra nezaměstnanosti činila na konci února 7,4 procenta, úřady práce registrovali 429 000 lidí. Nárůst počtu nezaměstnaných zaznamenalo v únoru všech 77 úřadů práce.

Počet lidí bez práce by měl ještě dál růst. Podniky postižené krizí redukují počty zaměstnanců, protože nemají tolik zakázek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků