Hlavní obsah
Centrála PPF Foto: Petr Horník, Právo

Většinovému majiteli Home Creditu klesl ve čtvrtletí zisk o 95 procent

Nizozemské společnosti PPF Financial Holdings, která většinově vlastní úvěrovou firmu Home Credit, v letošním prvním čtvrtletí meziročně klesl zisk o 95 procent na devět milionů eur (242 milionů korun). Vyplývá to z čísel, které firma poskytla České národní bance (ČNB).

Centrála PPF Foto: Petr Horník, Právo
Většinovému majiteli Home Creditu klesl ve čtvrtletí zisk o 95 procent

Loni firma v prvním čtvrtletí zvýšila neauditovaný konsolidovaný výsledek hospodaření připadající vlastníkům mateřské společnosti na 178 milionů eur ze dvou milionů eur v prvním čtvrtletí 2018.

Úvěry klientům se meziročně téměř nezměnily. V letošním prvním čtvrtletí je PPF Financial Holdings B.V. vykázala ve výši téměř 19,6 miliardy eur.

Podle serveru Bloomberg finanční část skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera tvrdě zasáhla pandemie nového typu koronaviru zejména v Číně. Home Credit v Číně poskytuje spotřebitelské půjčky.

Konsolidovaná aktiva nizozemské firmy vzrostla z 32 miliard eur v loňském prvním čtvrtletí na 33,5 miliardy eur v letošních prvních třech měsících roku.

PPF Financial Holdings ze skupiny PPF Group vlastní Home Credit z více než 90 procent, majitelem necelé desetiny úvěrové firmy je investiční holdingová společnost Emma Capital ovládaná Jiřím Šmejcem.

Home Credit, který vlastní také Air Bank, působí vedle Číny rovněž v Česku, na Slovensku, v Rusku, Kazachstánu, Indii, Indonésii, ve Vietnamu a na Filipínách. Skupině Home Credit stoupl loni zisk před zdaněním o 30 procent na 613 milionů eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků