Hlavní obsah
Ústředí banky Goldman Sachs v New Yorku s americkými vlajkami u vstupu do budovy Foto: Brendan McDermid, Reuters

Velkým americkým bankám prudce poklesl zisk

Americké bance Bank of America v prvním čtvrtletí poklesl zisk meziročně o 48,5 procenta na 3,54 miliardy dolarů (87,3 miliardy korun). Prudce klesl zisk i dalším velkým americkým bankám. Investiční bance Goldman Sachs v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně klesl o 49 procent na 1,12 miliardy dolarů (27,6 miliardy korun).

Ústředí banky Goldman Sachs v New Yorku s americkými vlajkami u vstupu do budovy Foto: Brendan McDermid, Reuters
Velkým americkým bankám prudce poklesl zisk

Bance Citigroup v klesl čistý čtvrtletní zisk meziročně o 46 procent na 2,52 miliardy dolarů (62,7 miliardy korun).

Americké banky se připravují na hospodářskou recesi vyvolanou globální pandemií nemoci covid-19 zvyšováním rezerv na úvěrové ztráty.

Bank of America si na úvěrové ztráty spojené s koronavirem dala stranou téměř pět miliard dolarů, což je pětkrát více než v loňském roce, uvedl server listu Financial Times.

„Vzhledem k růstu počtu žádostí o dávky v nezaměstnanosti očekáváme nárůst ztrát v oblasti spotřebitelských úvěrů v letošním roce, případně i v roce 2021,“ nechal se slyšet finanční ředitel Bank of America Paul Donofrio.

Největší americká banka JPMorgan Chase & Co už v úterý oznámila, že jí čtvrtletní zisk spadl o 69 procent na 2,87 miliardy dolarů. Na ztrátové úvěry si dala stranou 8,3 miliardy dolarů, což je pětkrát více než ve stejném období loni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků