Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: maž, Novinky

Tři manažeři Porsche čelí žalobě z úvěrového podvodu

Německá prokuratura vznesla žalobu na tři manažery společnosti Porsche kvůli úvěrovému podvodu souvisejícímu s dřívější snahou o převzetí Volkswagenu. Jména obžalovaných prokuratura nezveřejnila. Neupřesnila ani, zda v podniku stále pracují. Podle zdroje agentury DPA je jedním z obžalovaných bývalý finanční ředitel Holger Härter.

Ilustrační foto Foto: maž, Novinky
Tři manažeři Porsche čelí žalobě z úvěrového podvodu

Obvinění manažeři podle prokuratury poskytli bankám falešné informace při jednáních o refinancování půjček v objemu deseti miliard eur (asi 250 miliard korun). Tyto informace se týkaly počtu opcí Porsche na nákup akcií Volkswagenu.

Společnost Porsche se při snaze o převzetí Volkswagenu značně zadlužila. Podniky si proto poté vyměnily role, takže by se Porsche nakonec mělo stát součástí Volkswagenu.

Fúze společností Volkswagen a Porsche se měla původně uskutečnit již v loňském roce. Volkswagen však v září ohlásil odložení fúze kvůli nevyřešeným právním otázkám a vyšetřování bývalých nejvyšších manažerů Porsche.

Německý časopis Der Spiegel v lednu uvedl, že Volkswagen by mohl kompletně převzít Porsche v letošním roce. Největší evropská automobilka Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto, již v Porsche vlastní podíl 49,9 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků