Hlavní obsah

Toaleta vyrábějící hnojivo oslnila záchodový summit

Výrobci a prodejci toalet z celého světa se v těchto dnech sjeli na Světový záchodový summit. Mezi hlavní hvězdy letošní akce konané v Singapuru je záchod, který vyrábí hnojivo.

Toaleta vyrábějící hnojivo oslnila záchodový summit

Speciální záchod vyrobila singapurská společnost Rigel Technology. Na summitu je k vidění pouze prototyp zařízení. To dokáže recyklovat pevný odpad na hnojivo. Zda se zařízení zatím ojedinělé svého druhu uchytí, se teprve ukáže.

Generální ředitel společnosti Christopher Ng si však slibuje, že toaleta by mohla mít úspěch v rozvojových zemích, kde špatné hygienické podmínky mají za následek šíření nebezpečných nemocí. Cena záchodu je třicet dolarů a prodávat by se měl začít příští rok.

„Toto recyklované hnojivo by mohli prodávat například farmáři,“ komentoval NG s tím, že toaleta by mohla v chudých zemích vydělávat.

Záchodový summit představil také již známé nástavce pro ženy, které díky němu mohou vykonat potřebu i vestoje.

Foto: Rina Ota, Reuters

Jedním z cílů summitu je upozornit na špatné hygienické podmínky ve světě. Podle odhadů nemá toaletu na 2,5 miliardy lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků