Hlavní obsah
Boeing C-32 s viceprezindentem Pencem před startem z Manchesteru Foto: MHTAviation, Reuters

Společnost Boeing dál krvácí

Americký výrobce letadel Boeing vykázal již čtvrté čtvrtletí za sebou ztrátu. Může za to propad prodeje způsobený koronavirovou krizí a odstavení jeho letounů 737 MAX z provozu. Ztráta za tři měsíce do konce září činila 466 milionů USD (10,9 miliardy Kč) po zisku 1,2 miliardy USD ve stejném období loni, oznámila ve středu společnost.

Boeing C-32 s viceprezindentem Pencem před startem z Manchesteru Foto: MHTAviation, Reuters
Společnost Boeing dál krvácí

Ztráta se však výrazně zmírnila proti předchozímu čtvrtletí, kdy činila 2,4 miliardy USD. Výnosy se snížily o 29 procent na 14,14 miliardy USD.

Pandemie nemoci covid-19 téměř zastavila leteckou dopravu a stáhla velké aerolinky na pokraj bankrotu. Ty proto musely požádat o pomoc vlády, snižují náklady a odkládají nebo ruší objednávky letadel.

Boeing proto musel snížit výrobu, ruší tisíce pracovních míst a změnil svoji strategii vývoje letadel. Současně se snaží zrušit zákaz letů svého modelu 737 MAX, který po dvou závažných nehodách již 19 měsíců nesmí do vzduchu. Boeing doufá, že americké úřady zruší tento zákaz příští měsíc, napsala agentura Reuters.

Boeing dnes také uvedl, že očekává, že do konce příštího roku sníží počet zaměstnanců na zhruba 130 tisíc. To je o 30 tisíc méně, než měl na počátku letošního roku. Před třemi měsíci společnost oznámila, že plánuje zrušit 19 tisíc pracovních míst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků