Hlavní obsah
Škoda Yeti 2,0 TDI 4x4 Foto: maž, Novinky

Spiegel: Škodovka trápí Volkswagen, je moc dobrá

Škoda Auto se stává pro mateřský koncern Volkswagen přítěží a problémem, píše německý magazín Spiegel na svém serveru. Podle něj škodovácké vozy příliš konkurují Volkswagenu, navíc firma již nepřináší takový zisk jako před lety. Spiegel v tomto ohledu přirovnal škodovku k bolehlavu německého automobilového gigantu.

Škoda Yeti 2,0 TDI 4x4 Foto: maž, Novinky
Spiegel: Škodovka trápí Volkswagen, je moc dobrá

Modely produkované škodovkou jsou prý stále srovnatelnější s vozy značky Volkswagen, navíc jsou levnější, což poškozuje právě prodej jiných značek Volkswagenu.

Časopis například uvádí, že vedení Volkswagenu bylo naštvané, když ve srovnání automagazínu Auto Bild škodovácký superb předčil VW Passat.

Spiegel napsal, že superb nabízí jednoduše více za méně peněz. Co se týče kvality, tak Auto Bild zkonstatoval, že jen těžko se hledají rozdíly. Nutné je dodat, že škodovka patří pod křídla Volkswagen již od roku 1991, česká firma tak již dlouho využívá německé technologie. A nejen to, i vybavení a interiér se kvalitou sbližují. Navíc superb je o několik tisíc eur levnější než passat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků