Hlavní obsah
Slovanský dům v ulici Na Příkopě v Praze Foto: Ondřej Kořínek, CC-BY-SA, Creative Commons

Slovanský dům v centru Prahy koupili od Američanů Rusové

Ruští investoři a skupina FID Group koupili nákupní a kancelářské centrum Slovanský dům v ulici Na Příkopě v centru Prahy. V pátek o tom informovala Linda Sýkorová z prodávající společnosti Invesco Real Estate. Prodejní cenu společnosti nezveřejnily.

Slovanský dům v ulici Na Příkopě v Praze Foto: Ondřej Kořínek, CC-BY-SA, Creative Commons
Slovanský dům v centru Prahy koupili od Američanů Rusové

Když americká investiční společnost Invesco Real Estate Slovanský dům v roce 2006 kupovala, zaplatila za komplex na nejdražší pražské ulici 2,5 miliardy korun.

Slovanský dům přitom americká společnost považovala za svou vlajkovou loď investic ve střední a východní Evropě. Z regionu se ale stáhnout nechystá.

"Rozhodně budeme usilovat o další investice v regionu a věřím, že ještě tento rok stihneme dokončit několik dalších významnějších. A to jak v ČR, tak i v Polsku," prohlásil ředitel transakcí v Invesco Real Estate Tomáš Pícha.

Nejdražší nájmy v Česku

Další budovy plánuje nakoupit i investiční skupina FID Group. "Pro naši skupinu je akvizice Slovanského domu výsledkem naší dlouhodobé spolupráce se zahraničními partnery. Do několika měsíců bychom chtěli dokončit další zajímavé investiční příležitosti, na kterých momentálně pracujeme," poznamenal zástupce kupující strany Daniel Farnbauer.

Slovanský dům nabízí přes 22 tisíc metrů čtverečních kancelářských a maloobchodních ploch. Ty jsou takřka zcela pronajaty, k nájemcům patří například společnosti Cinema City, Nike, Bloomberg či deveper ECE.

Pražská ulice Na Příkopě je nejdražší ulicí nejen v hlavním městě, ale v celém Česku. Na konci letošního třetího čtvrtletí obchodníci za jeden metr čtvereční platili měsíčně 180 až 185 eur (4 960 až 5 059 korun). To je o něco více než v Pařížské ulici, která je s luxusem primárně spojována.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků