Hlavní obsah

Slováci vyčerpali šrotovné, vláda na něj přidá peníze

Po mimořádném úspěchu šrotovného na Slovensku navrhlo ve středu slovenské ministerstvo hospodářství vyčlenit na tento účel dalších 33,2 miliónu eur. Slováci totiž odevzdali na sešrotování už přes 22 000 starých vozidel a původně vyčleněná částka ve výši 33,2 miliónu eur už nestačí. Stát dává za sešrotování automobilu staršího deseti let 1500 eur a prodejci přidávají dalších 500 eur.

Slováci vyčerpali šrotovné, vláda na něj přidá peníze

Slovensko zavedlo šrotovné 9. března 2009 podobně jako Německo, Rakousko a Francie. Při koupi nového vozidla mohou Slováci ušetřit až 2000 eur, u některých prodejců i více.

Zájem o šrotovné je obrovský a Slováci stojí před autovrakovišti ve frontách. Staré škodovky 105 a 120, žigulíky a další staré vozy prakticky mizí ze slovenských silnic. "Je mi moc líto škodovky. Jezdil jsme s ní dvacet let, ale už se těším na nové auto," řekl jeden z kupujících.

Do 23. března se s příspěvkem na šrotovné na Slovensku prodalo celkem 5840 vozidel. Jedná se především o značky Renault, Dacia, Peugeot, Citroen, Škoda, Hyundai, KIA, Seat, Opel, Fiat, Toyota a Ford.

Majitelé autobazarů upozorňují, že šrotovné je může zlikvidovat. Autobazary nabízejí rovněž slevu až 2000 eur, ale i tak prodají měsíčně mnohem méně aut než před zavedením šrotovného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků