Hlavní obsah
Akio Toyoda, prezident automobilky Toyota Foto: Toru Hanai, Reuters

Série závad je lekcí od boha, míní šéf Toyoty

Prezident problematické japonské automobilky Toyota Akio Toyoda je přesvědčen, že masivní opravy aut této značky po celém světě společnost nakonec posílí. Potíže s nejrůznějšími závadami, kvůli kterým se dostala společnost pod drobnohled médií a zákazníků, označil jako „lekci do boha“.

Akio Toyoda, prezident automobilky Toyota Foto: Toru Hanai, Reuters
Série závad je lekcí od boha, míní šéf Toyoty

„V Japonsku máme přísloví: Po dešti tvrdne zem,“ řekl Toyoda v rozhovoru pro agenturu Bloomberg. „Jsem si jistý, že až se za sebe ohlédneme, řekneme si, že společnost je více zaměřena na zákazníky a bezpečnost, protože jsme prošli právě tímto obdobím,“ dodal.

Toyota nyní jako světová jednička v produkci aut čelila několik měsíců obřímu tlaku veřejnosti a médií, protože se neustále objevovaly závady na jejích vozech. K opravě jich bylo svoláno přes osm miliónů.

Firma následně slíbila, že ustaví bezpečnostní výbor, který se bude zabývat kvalitou vozů. Automobilka navíc dostala obří pokutu od amerických úřadů a samotný Akio Toyoda se musel zpovídat před americkým Kongresem. [celá zpráva]

Společnost se nyní snaží obnovit důvěru ve značku a přilákat zpět zákazníky. Čtyřiapadesátiletý Toyoda, který se do čela firmy dostal před rokem, je přesvědčen, že za stávajícími potížemi je rychlá expanze automobilky.

Získat zpět zákazníky se firmě poměrně dobře daří. Například na americkém trhu, kde bylo ohlášeno nejvíce závad a oprav, nabídla výrazné slevy a tamní prodeje například v dubnu vzrostly o 24 procent. Navíc v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně zvýšila výrobu vozů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků