Hlavní obsah
Foto: Sazka

Sazka se znovu uchází o provozování turecké státní loterie

Společnost Sazka Group podala nabídku na desetiletou licenci na provozování turecké státní loterie Milli Piyango. Na trhu vidí velkou příležitost k růstu, uvedla v úterý firma. Do tendru se hlásí už podruhé, ten minulý byl zrušen.

Foto: Sazka
Sazka se znovu uchází o provozování turecké státní loterie

Součástí kontraktu je internetová číselná loterie a stírací losy.

Tendr má na starosti turecký státní fond Türkiye Varlik Fonu (TVF), který má licenční práva na loterie. Fond nyní vyhodnotí nabídky a udělení kontraktu oznámí „ve vhodnou dobu”. Reuters v květnu uvedla, že výběr vítěze a prodej má fond v plánu ještě letos.

Ředitel Sazka Group pro investice Štěpán Dlouhý uvedl, že Turecko nabízí obrovské příležitosti k růstu. Připomněl, že Sazka se zúčastnila tendru na provozování loterie v Turecku i v roce 2014, tehdy byl však tendr nakonec zrušen.

Konsorcium dvou tureckých společností tehdy přišlo s nejvyšší nabídkou 2,75 miliardy dolarů (62,6 miliardy korun).

Privatizace turecké státní loterie začala už v roce 2003, státní fond tendr několikrát zrušil, poté co posouval termíny. Loni v září se vedení fondu ujal sám prezident Recep Tayyip Erdogan a kompletně vyměnil představenstvo, upozornila agentura Reuters.

Vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG miliardáře Karla Komárka. Kromě Česka firma působí i v Rakousku, na Kypru, v Řecku a v Itálii. Skupina drží podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta), rakouských Casinos Austria (38,2 procenta) a pod kontrolou má třetinový podíl v řeckém OPAP.

Tento měsíc předložila Sazka nabídku na odkup zbývajících akcií v OPAP, která je podle objemu příjmů čtvrtou největší sázkovou firmou v Evropě. Předložila také nabídku na převzetí italské loterie SuperEnalotto, obálky s nabídkami mají být otevřeny ve středu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků