Hlavní obsah
Chov drůbeže v Rakšicích se dostal do kontaktu s ptačí chřipkou. Foto: Milan Vojtek, Právo

Rusko kvůli ptačí chřipce omezilo dovoz české drůbeže

Ruská zemědělská inspekce ve středu zavedla dočasné omezení dovozu živé drůbeže a násadových vajec ze čtyř krajů České republiky. Oznámila to agentura TASS s odkazem na sdělení inspekce Rosselchoznadzor. Důvodem je výskyt ptačí chřipky.

Chov drůbeže v Rakšicích se dostal do kontaktu s ptačí chřipkou. Foto: Milan Vojtek, Právo
Rusko kvůli ptačí chřipce omezilo dovoz české drůbeže

Omezení dovozu se týká Pardubického, Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje. Produkce z těchto krajů se nesmí ani přes ruské území převážet.

V polovině února Rusko dočasně zakázalo dovoz stejné produkce z Itálie, Řecka, Slovenska a Polska. Přede dvěma týdny ruská zemědělská inspekce omezila kvůli ptačí chřipce i vývoz drůbeže ze šesti ruských regionů, uvedla agengura TASS.

Už začátkem února české ministerstvo zemědělství informovalo o tom, že Rusko zakázalo dovoz živé drůbeže, násadových vajec, drůbežího masa i krmiv ze Středočeského, Jihočeského a Jihomoravského kraje. K omezení dovozu dočasně přistoupily i Ukrajina, Srbsko, Mexiko, Izrael a Hongkong. [celá zpráva]

Ptačí chřipka se v České republice začala šířit začátkem ledna letošního roku. Veterináři vyhlásili téměř 40 ohnisek, kolem kterých zpřísnili veterinární dozor. Utratili kolem 100 tisíc ptáků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků