Hlavní obsah
Raiffeisenbank na Karlově náměstí, Praha Foto: Milan Malíček, Právo

Raiffeisenbank zvýšila zisk o pětinu na 2,5 miliardy korun

Páté největší tuzemské bance Raiffeisenbank za tři čtvrtletí letošního roku stoupl čistý zisk meziročně o 20,5 procenta na 2,48 miliardy korun. Bance rostl objem klientských vkladů a úvěrů. Dcera rakouské Raiffeisen Bank International (RBI) to oznámila v úterý v tiskové zprávě.

Raiffeisenbank na Karlově náměstí, Praha Foto: Milan Malíček, Právo
Raiffeisenbank zvýšila zisk o pětinu na 2,5 miliardy korun

Výše úvěrů Raiffeisenbank v Česku stoupla meziročně o šest procent na 222 miliard korun. Vklady klientů narostly o 16,4 procenta na 251 miliard.

„K růstu zisku přispěly jak prodejní úspěchy, tak důsledná nákladová disciplína a velmi dobrá kvalita úvěrového portfolia banky," uvedl generální ředitel banky Igor Vida.

Za největší úspěch letošního roku označil nasazení nového internetového bankovnictví, které označil jako jeden z nejsložitějších projektů posledních let.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Většinovým vlastníkem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International (RBI). Mateřská bankovní skupiny zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 39 procent na 322 miliónů eur (8,2 miliardy korun). K tomu přispěly hlavně příznivé výsledky v zemích východní Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků