Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Marek Bednář, Novinky

Průměrná mzda v autoprůmyslu vzrostla o šest procent na téměř 44 tisíc

Průměrná měsíční mzda v automobilovém průmyslu loni stoupla o šest procent na 43 949 tisíc hrubého. V letošním roce ale bude kvůli zpomalení v odvětví růst zřejmě mírnější, informovalo ve čtvrtek Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Ilustrační foto Foto: Marek Bednář, Novinky
Průměrná mzda v autoprůmyslu vzrostla o šest procent na téměř 44 tisíc

Průměrná mzda v autoprůmyslu převyšuje o 31,5 procenta průměrnou mzdu v Česku, uvedlo SAP. To má přes 140 členů – automobilek, dodavatelů dílů a příslušenství i organizací. U automobilek byla průměrná hrubá mzda dokonce přes 54 tisíc korun.

Počet zaměstnanců v členských firmách sdružení meziročně vzrostl jen o procento na zhruba 133 tisíc lidí, u dodavatelských firem se ale mírně snížil.

„V letošním roce již s ohledem na náběh nových regulatorních opatření či na celkovou ekonomickou situaci nelze nadále očekávat tak pozitivní růst mezd jako v minulých letech,“ uvedl šéf SAP Bohdan Wojnar.

Růstu mezd v poslední době nahrávala rekordně nízká nezaměstnanost v Česku. Například okres Rychnov nad Kněžnou, kde má závod v Kvasinách Škoda Auto, patří dlouhodobě mezi okresy s nejnižší nezaměstnaností v republice – kolem jednoho procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků