Hlavní obsah
Závod Siemens v Trutnově Foto: Siemens

Provoz Siemens v Trutnově omezila epidemie spalniček. Škody budou až 15 milionů

Epidemie spalniček na tři týdny omezila provoz závodu Siemens v Trutnově. Onemocnělo 31 lidí, u více než tří stovek zaměstnanců byla nařízena karanténa. K plnému třísměnnému provozu se podnik vrátil v pondělí. Škody odhaduje na 14–15 milionů korun, informovala v pátek společnost.

Závod Siemens v Trutnově Foto: Siemens
Provoz Siemens v Trutnově omezila epidemie spalniček. Škody budou až 15 milionů

Trutnovský závod Siemens má celkem 833 zaměstnanců, spalničkami onemocnělo 31. Poté, co byly u zaměstnanců závodu diagnostikovány spalničky, přerušila firma 2. března provoz. V následujících dnech byl provoz závodu zastaven a na pracoviště se mohli vracet pouze zaměstnanci, u kterých testy prokázaly dostatečné množství protilátek a infekcí nebyli ohroženi. U více než tří stovek zaměstnanců byla nařízena karanténa.

„Od začátku propuknutí spalniček pro nás bylo naprostou prioritou zdraví našich zaměstnanců,“ řekl Eduard Tannhäuser, ředitel trutnovského závodu Siemens.

„Testy na protilátky jsme provedli nejen u těch, kdo byli v bezprostředním kontaktu s infekcí, ale u všech zaměstnanců, kteří v danou chvíli byli pracovně aktivní. Okamžitým zastavením výroby a eliminací kontaktu infekčních osob s ostatními se nám podařilo zabránit propuknutí druhé vlny onemocnění, která se jinak často objeví. Navíc jsme zajistili bezplatné očkování pro všechny zaměstnance na pracovišti ve Vrchlabí,“ dodal.

Výskyt spalniček v ČR v roce 2019

Foto: David Ryneš, Novinky

Po třech týdnech omezeného provozu se škody odhadují na 14–15 milionů korun. Řada zaměstnanců pracovala přesčas, administrativní pracovníci v karanténě pracovali z domova.

Do karantény tento měsíc muselo i 75 hasičů z Pardubického kraje, spalničky měl jejich instruktor na školení.

Případů spalniček v Česku letos prudce přibývá, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odhadl, že jich letos může být až tisíc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků