Hlavní obsah
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) Foto: Novinky

Problémový úsek D1 se okamžitě rozšíří, aby se dal udržovat, slibuje Ťok

Problémový úsek D1 na Vysočině se okamžitě rozšíří, aby vznikl plnohodnotný pruh a bylo možné místo dobře udržovat. Svodidlo se posune o metr až metr a půl dopředu. Po ranní schůzce s ředitelem ŘSD to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Pokud současný zhotovitel nebude schopen či ochoten změnu realizovat, najme si stát někoho jiného.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) Foto: Novinky
Problémový úsek D1 se okamžitě rozšíří, aby se dal udržovat, slibuje Ťok

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) poslalo na konci týdne firmě výzvu, aby do pondělí přerušila práce, kvůli kterým je úsek D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem zúžený a tvoří se v něm kolony. V pondělí už přitom původně měly být práce dokončené. [celá zpráva]

„Předpokládám, že dneska té firmě odejde výzva, že ji z té stavby vyhazujeme, a budeme hledat zhotovitele, který ten úsek dokončí. Já bych rád, aby to bylo co nejdřív,” řekl Ťok.

Oprava nabrala velké zpoždění a práce spolu se sněžením minulý týden komplikovaly dopravu, která zkolabovala. Zakázku za 1,75 miliardy korun na úseku provádí sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali a českou stavební společností Geosan Group.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků