Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo

Předvánoční nákupní horečka se letos vyplatí nejvíc v Maďarsku

Doba je jiná a pryč jsou časy, kdy bylo jednoznačně „in“ nakupovat vánoční dárky ve Velké Británii nebo v USA. Hitem letošní nákupní horečky by se mohly stát státy jako Maďarsko nebo třeba i Rumunsko, jak pro Novinky uvedl analytik Tomáš Volf ze skupiny Citfin.

Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo
Předvánoční nákupní horečka se letos vyplatí nejvíc v Maďarsku

V meziročním srovnání se nakupování vánočních dárků v USA prodraží o více než 10 procent. V kombinaci s cenou letenky by se měli Češi raději porozhlédnout po Evropě, především pak u svých sousedů. „Nakupování ve Velké Británii se stává již tradicí a dá se čekat, že si ji ani v tomto roce mnoho Čechů neodřekne, ale letos si budou muset sáhnout hlouběji do kapsy,“ informoval Volf.

Nejzajímavěji z pohledu ceny a dostupnosti letos vypadá podle něj nakupování v Maďarsku. Pro Čechy tam je o 7 procent levněji než před rokem. Pokud se k tomu připočte dostupnost, může být Maďarsko letošním hitem, domnívá se Volf.

„Trhy jsou v poslední době extrémně volatilní, takže výhodnost té které země se v dalších dnech může jistě změnit, ale předpokládáme, že koruna se například k dolaru na loňské ceny letos už nedostane,“ dodal Volf.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků