Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Pražské letiště kvůli údržbě zavře hlavní ranvej, letadla budou burácet nad Kladnem

Pražské letiště čeká na konci měsíce pravidelná údržba hlavní přistávací dráhy. Od úterý 29. září do čtvrtka 1. října bude letiště z ranveje odstraňovat nánosy gumy z pneumatik přistávacích letadel. Letadla během prací budou vzlétat a přistávat na vedlejší dráze, uvedlo letiště.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Pražské letiště kvůli údržbě zavře hlavní ranvej, letadla budou burácet nad Kladnem

Provoz na vedlejší dráze obtěžuje hlukem obyvatele Kladna a části šesté městské části, letiště ji proto využívá jen výjimečně.

Letiště bude hlavní dráhu uzavírat a využívat vedlejší dráhu vždy mezi 7:30 a 18:30. Podle zkušeností by měla většina letadel vzlétat směrem na Kladno, konkrétní směr závisí na aktuálním směru větru, uvedlo letiště. Přistávat by pak měla letadla především ze směru od pražských Řep.

Hlavní přistávací dráha je dva roky po generální rekonstrukci, během které byl kompletně vyměněn povrch ranveje, což letiště odůvodňovalo končící životností konstrukce. To bylo spojeno i s prodlužující se délkou pravidelných jarních a podzimních údržbových prací.

Zatímco nyní je odstávka hlavní dráhy plánována na tři dny, před rekonstrukcí, která pražské letiště vyšla na 520 miliónů korun, odstávka dráhy trvala i dva týdny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků