Hlavní obsah
Internetové bankovnictví Fio banky

Podvodná stránka se snaží z klientů Fio banky vylákat heslo do internetového bankovnictví

Na internetu se objevila podvodná stránka, která se snaží od klientů Fio banky lstí získat přihlašovací údaje k jejich bankovním účtům. Sám finanční ústav na tento web upozornil prostřednictvím své facebookové stránky.

Internetové bankovnictví Fio banky
Podvodná stránka se snaží z klientů Fio banky vylákat heslo do internetového bankovnictví

„Pokud se s tím setkáte, nic nevyplňujte a stránku zavřete. Podvodná stránka je navíc velmi zdařile vytvořená, a má dokonce ikonu bezpečného připojení,“ varuje banka své klienty.

Fio banka nicméně dodala, že podle adresy je zřejmé, že se nejedná o její webové stránky. Web, který se vydává za přihlašovací stránku do internetového bankovnictví Fio banky, se totiž nachází na serveru bacatanetwork.com.

❗Během dnešního dopoledne jsme zaznamenali podvodný web, který se vydává za přihlašovací stránku do našeho internetového...

Posted by Fio banka on Donnerstag, 14. Dezember 2017

„Vždy pečlivě kontrolujte řádek s adresou a do internetbankingu se přihlašujte pouze přes odkaz na našich webových stránkách,“ vyzývá banka.

Stránka je příkladem podvodné techniky známé jako phishing, kdy se podvodníci prostřednictvím falešných přihlašovacích stránek snaží z uživatelů vylákat citlivé údaje jako hesla nebo čísla bankovních karet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků