Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Počet insolvenčních návrhů převýšil celý loňský rok

Počet v tuzemsku podaných insolvenčních návrhů dosáhl koncem letošního srpna 5744 a překročil o 390 počet insolvenčních návrhů, které byly podány za celý loňský rok. Meziroční nárůst na konci srpna činil 93 procent. Vyplývá to ze zjištění společnosti Creditreform.

Foto: Profimedia.cz
Počet insolvenčních návrhů převýšil celý loňský rok

Na celkovém počtu podaných insolvenčních návrhů se z 59 procent podílejí podnikatelé, právnické osoby a živnostníci. Na ně bylo podáno 3413 insolvenčních návrhů, tedy o 103 procent více než ve stejném období loni. Trvale rostou také insolvenční návrhy podávané na fyzické osoby, u nich byl nárůst o 395 návrhů.

Do konce srpna podle Creditreformu v ČR zbankrotovalo 2300 firem. U 44 procent z nich byl prohlášen konkurz a u 300 firem, tedy 56 procent podniků, byl insolvenční návrh pro nedostatek majetku zamítnut nebo konkurz zrušen. Více než polovina zbankrotovaných firem tak nemá žádný majetek a věřitelé se nedočkají ani částečné náhrady svých pohledávek. Počet prohlášených konkurzů za osm měsíců letošního roku rovněž přesáhl čísla za celý loňský rok.

Creditreform je mezinárodní skupina, která poskytuje svým zákazníkům hospodářské a kreditní informace, nabízí služby inkasa pohledávek a také další služby v oblasti řízení rizik. Creditreform je přímo zastoupen ve 23 evropských zemích a má 180 poboček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků