Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Od srpna zpoplatní pro kamióny v Německu dalších 1135 km silnic

Od 1. srpna budou kamióny platit mýtné na dalších 1135 kilometrech čtyřproudých německých silnic, které jsou postaveny v dálničním stylu a jsou napojeny na dálnice. Informovala o tom společnost Toll Collect, která má v Německu na starosti výběr mýta. Českých dopravců, kteří jezdí přes Německo do západní a jižní Evropy, se to určitě dotkne a nárůst nákladů zřejmě promítnou do cen, řekl mluvčí sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martin Felix.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Od srpna zpoplatní pro kamióny v Německu dalších 1135 km silnic

"Pro české dopravce, kteří budou nově zpoplatněné silnice využívat, není jiná cesta než vyšší náklady promítnout do cen pro zákazníky," uvedl Felix. Provozní náklady dopravců podle něj zvyšují rostoucí ceny paliv, dvojí zvýšení mýtných tarifů v Česku vždy o čtvrtinu v posledních dvou letech a také zavedení elektronického výběru mýtného v Polsku loni v červenci.

Mýtné v Německu platí nákladní automobily od 12 tun a podle statistik Toll Collect patří Česko mezi pětici zemí, ze kterých pochází největší počet z celkem 717.000 instalovaných palubních jednotek. Zpoplatněno je nyní v Německu více než 24.000 kilometrů silniční sítě, předběžný seznam od srpna nově placených silnic je na webu www.toll-collect.de.

Toll Collect uvedla, že v uplynulých týdnech úspěšně uzavřela testy fungování výběru mýtného na nově zpoplatněných úsecích, kterých se účastnilo 3000 kamionů. Mýtné kamiony platí na německých dálnicích od počátku roku 2005, některé úseky spolkových silnic Německo zpoplatnilo o dva roky později.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků