Hlavní obsah

Nezávislý test čerpacích stanic v Česku

Redaktoři TV Prima před třemi týdny namátkově odebírali vzorky pohonných hmot u více než 40 čerpacích stanic v Česku. Do projektu se v mnoha regionech zapojily přímo kraje - nelíbí se jim totiž utajování hříšníků ze strany České obchodní inspekce. Několik vzorků nafty tímto nezávislým testem neprošlo.

Nezávislý test čerpacích stanic v Česku

Při odebírání vzorků pokaždé dodržovali přísné postupy. Tankovali do zbrusu nových kanystrů, koupených většinou přímo na konkrétní čerpací stanici, a vzorky ihned zaplombovali.

V Moravskoslezském kraji zkontrolovali reportéři čtyři čerpací stanice společností Unicorn, Lukoil, Tmas, Gold. Všechny vzorky prošly testem s pozitivními výsledky.

Stejně dobře dopadla nezávislá zkouška i pro čerpací stanice Unicorn, ÖMV a EuroOil v Jihomoravském kraji.

V Kraji Vysočina vyhodnotila kontrola jako nezávadný benzin u stanic Tank ONO, Unicorn, ST Oil a Slovnaft.

Problém s benzínem odhalila kontrola u čerpací stanice společnosti ČS Perkenov v Havlíčkově Brodě. Firma funguje na trhu údajně teprve půl roku od doby, kdy přebrala benzinku od společnosti S Logistic Park. Ta měla u České obchodní inspekce (ČOI) nejvíce problémů.

Podle informací společnosti Acta non verba na serveru kverulant.cz, S Logistic Park v testech ČOI propadla. Server získal detaily testů od ČOI tak, že si nejprve vyžádal seznam testovaných stanic, a poté si řekl o seznam stanic, které testem prošly. [celá zpráva]

Ostatní pak organizace vyvěsila na svých stránkách jako hříšníky. Nutno dodat, že podle zveřejněných testů neznamená, že by nekvalitní benzin distribuovala určitá společnost v celé síti čerpacích stanic, mnohdy se jednalo jen o konkrétní čerpací stanice.

Nezapojily se:
Zlínský kraj
Olomoucký kraj
Ústecký kraj
Praha
Zdroj: TV Prima

Ani na Pardubicku nezjistila namátková kontrola TV Prima žádné vady, test se přitom zaměřil na čerpací stanice ÖMV, Tank OIL, Plus OIL a KM-PRONA.

Kvalitní benzin mají také v Královéhradeckém kraji, kde byly podrobeny testu čerpací stanice CG09 (Gedal), Tank ONO a Benzina.

V Libereckém kraji narazili kontroloři na nekvalitní benzin ve Smržovce u čerpací stanice firmy AC Petrol. Majitel ale v reportáži testy zpochybňoval. Další benzin u provozovatelů Robin Oil, Benzina a Kontakt byl podle nálezu bezproblémový.

Praha se sice do projektu odmítla zapojit, ale TV Prima provedla testy na vlastní náklady. Všechny zkoumané vzorky v Praze a ve středních Čechách prošly bez ztráty kytičky. Kontroloři zavítali k benzinkám Shell, Tank ONO, Trilobit, ČS Sibřina, Čepro a PAP Oil.

Na Plzeňsku potvrdil test kvalitní benzín opět u všech kontrolovaných stanic. Mezi nimi byly benzinky společností Tank ONO, EuroOil, Tesco, PAP Oil a Albert.

Na jihu Čech se pak mohou benzinem bez příměsí chlubit čerpací stanice společností ÖMV, Benzina, Nádvorní čerpací stanice Boxit a Čepro.

Problémy nebyly zaznamenány ani na Karlovarsku. Kontroloři testovali benzin u čerpacích stanic společností Agip, Globus, čerpací stanice DD a Tank ONO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků