Hlavní obsah
Centrála Volkswagenu ve Wolfsburgu Foto: Fabian Bimmer, Reuters

Největší továrna Volkswagenu opět vyrábí. Pracovníci si měří teplotu a převlékají se doma

Německá automobilka Volkswagen v pondělí po koronavirové odstávce obnovila v omezeném režimu výrobu ve svém největším závodě v severoněmeckém Wolfsburgu. Chce, aby si zaměstnanci nejprve zvykli na nová hygienická opatření zavedená kvůli pandemii.

Centrála Volkswagenu ve Wolfsburgu Foto: Fabian Bimmer, Reuters
Největší továrna Volkswagenu opět vyrábí. Pracovníci si měří teplotu a převlékají se doma

Ve Wolfsburgu v pondělí ráno začalo pracovat kolem 8000 zaměstnanců. Tento týden se v závodě vyrobí zhruba 1400 vozů, příští týden to má být dalších 6000.

Výrobní kapacita se tento týden bude pohybovat kolem 10 až 15 procent, v následujících týdnech by měla dosáhnout 40 procent úrovně před koronavirovou krizí, uvedl člen představenstva značky VW Andreas Tostmann.

„Znovuzahájení provozu v největší evropské továrně na auta po týdnech odstávky je důležitým symbolem pro naše zaměstnance, prodejce, dodavatele, německou ekonomiku i pro Evropu,” konstatoval Tostmann.

Volkswagen přepracoval své výrobní postupy, do nichž zahrnul dodatečnou hygienu. Zaměstnanci si mají měřit teplotu a oblékat se do kombinéz doma, aby se předešlo hromadění lidí v závodních šatnách.

Na podlaze přibyly značky, jež mají pracovníkům pomoci zachovávat nařízený odstup 1,5 metru. Zaměstnanci továrny mají k dispozici více času, aby si mohli dezinfikovat pracovní nástroje a povrchy, informovala automobilka.

Koncern už na začátku dubna obnovil výrobu v závodech na součástky do aut v německých městech Braunschweig, Kassel, Salzgitter a Hannover. Výroba aut se obnovila 20. dubna v továrnách v německém městě Zwickau (Cvikov) a ve slovenské Bratislavě. V německém Chemnitzu (Saské Kamenici) pak o tři dny později.

Tento týden má Volkswagen obnovit výrobu v Portugalsku, ve Španělsku, Rusku, Jihoafrické republice a v Jižní Americe.

V omezeném provozu v České republice obnovila výrobu ve všech třech svých závodech také Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.

Od 3. května se obnoví výroba v závodě Volkswagenu v americkém městě Chattanooga. Koncern oznámil, že v Německu otevřelo 70 procent jeho prodejců.

Skupina vlastní celkem 12 značek. Vedle mladoboleslavské Škody mezi ně patří značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a také užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

Podle objemu prodeje jde o největší automobilku na světě. Koncern provozuje 124 továren, z toho 72 v Evropě. Škoda Auto v Česku zaměstnává téměř 34 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků