Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Moneta zvýšila zisk o pětinu na 1,43 miliardy

Čistý zisk Monety Money Bank v první polovině letošního roku meziročně vzrostl o 19,3 procenta na 1,43 miliardy korun. Provozní výnosy bance naopak klesly o 18,3 procenta na 5,38 miliardy korun. Pololetní hospodářské výsledky banka zveřejnila ve čtvrtek.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Moneta zvýšila zisk o pětinu na 1,43 miliardy

Vedení banky očekává za celý rok zisk ve výši tří miliard korun, což je o 200 milionů více, než předpokládal zveřejněný výhled.

Očekávání lepších výsledků pramení z nižších nákladů na riziko a ze stabilního poměru selhávajících úvěrů na úrovní 2,5 procenta. O úvěru v selhání se zpravidla hovoří, pokud se dlužníkovi 90 dní v kuse nepodařilo uhradit dohodnuté splátky nebo úroky.

Náklady na riziko klesly o 70,3 procenta na 800 milionů korun. „Ukazuje se, že opravné položky ve výši 1,9 miliardy korun, které jsme preventivně vytvořili v souvislosti s pandemií covid-19 a makroekonomickou předpovědí v prvních šesti měsících loňského roku, se zatím nepromítly do reálných ztrát,” konstatoval předseda představenstva Tomáš Spurný.

Akcie Monety jsou kótovány na pražské burze. V čtvrtek po desáté hodině připisovaly 0,52 procenta na 86,45 koruny za kus. V dosud nedokončené transakci, v jejímž rámci má dojít ke spojení Monety s bankovní divizí skupiny PPF, přitom byly akcie ohodnoceny částkou 80 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků