Hlavní obsah
Philip Morris loni dosáhl nižšího zisku. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Kutnohorskému Philip Morris se loni snížil zisk na 2,44 miliardy

Kutnohorský výrobce cigaret Philip Morris ČR loni vykázal pokles čistého zisku o 3,9 procenta na 2,44 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH meziročně vzrostly o 6,6 procenta na 12,96 miliardy korun. Firma zároveň navrhuje vyplatit z loňského zisku hrubou dividendu 900 korun.

Philip Morris loni dosáhl nižšího zisku. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Kutnohorskému Philip Morris se loni snížil zisk na 2,44 miliardy

Firma zvýšila tržby zejména v důsledku příznivého vývoje cen v Česku a na Slovensku, vývoje měnového kurzu a vyššího objemu vývozu o 23,7 procenta. Tento nárůst byl částečně omezen nižším objemem prodejů a mírou zastoupení jednotlivých značek na trhu v České republice a na Slovensku.

Na tuzemském trhu podle výroční zprávy firmě klesl odbyt o 7,5 procenta, na slovenském trhu o 1,2 procenta. Při vyloučení vlivu měnového kurzu se meziročně tržby bez spotřební daně a DPH zvýšily o 5,3 procenta. Provozní zisk se v porovnání s předchozím rokem snížil o 3,4 procenta na tři miliardy korun. Zisk před zdaněním firmě klesl o 3,7 procenta na tři miliardy korun.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1200 zaměstnanců napříč ČR. Firma provozuje jedinou továrnu na výrobu cigaret v České republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků