Hlavní obsah
Podnikatel Daniel Křetínský Foto: Jan Handrejch, Právo

Křetínského EPH koupí od RWE uhelnou elektrárnu v Británii

Německá energetická skupina RWE se dohodla na prodeji uhelné elektrárny v britské obci Lynemouth. Získá ji česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH). Oznámila to v pátek RWE. Hodnotu transakce firma ve svém sdělení neuvedla.

Podnikatel Daniel Křetínský Foto: Jan Handrejch, Právo
Křetínského EPH koupí od RWE uhelnou elektrárnu v Británii

Elektrárna s výkonem 420 megawattů se nachází na severovýchodě Anglie nedaleko města Newcastle upon Tyne. RWE, druhý největší energetický koncern v Německu, ji převzal v roce 2012. Její provozovatel, společnost Lynemouth Power, nyní pracuje s dodavateli na technickém řešení, které by umožnilo její přestavbu na biomasu, uvedla RWE také na webu.

Strategie britské vlády počítá s uzavřením posledních uhelných elektráren do deseti let. [celá zpráva]

Skupinu EPH ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

EPH je v České republice největším dodavatelem tepla a druhým největším dodavatelem elektřiny. Na Slovensku je lídrem plynárenského odvětví. Křetínský a Tkáč společně drží zhruba dvě třetiny akcií EPH. Zbytek akcií vlastní skupina J&T.

EPH loni v prosinci oznámila, že podepsala dohodu o koupi zhruba dvoutřetinového podílu ve firmě Slovenské elektrárne (SE) od italské společnosti Enel. Celková hodnota transakce činila 750 miliónů eur (přes 20 miliard Kč). [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků