Hlavní obsah
Lidé s rouškami nakupují v supermarketu v Šanghaji Foto: Aly Song, Reuters

Koronavirus: Výrobce iPhonů Foxconn spouští linky na roušky

Obří výrobce elektroniky Foxconn se kvůli šíření koronaviru rozhodl k nezvyklému kroku. Ve svých továrnách v Číně otevírá linky na výrobu ochranných roušek, informoval server BBC.

Lidé s rouškami nakupují v supermarketu v Šanghaji Foto: Aly Song, Reuters
Koronavirus: Výrobce iPhonů Foxconn spouští linky na roušky

Foxconn je nadnárodní korporace s hlavním sídlem na Tchaj-wanu. V továrnách na jihu Číny vyrábí elektroniku jako třeba telefony iPhone pro americkou firmu Apple, nebo čtečku Kindle pro Amazon.

Firma chce do konce měsíce vyrábět dva miliony roušek denně. „V této válce proti epidemii hraje roli každá vteřina,“ uvedl Foxconn v prohlášení. Dodal, že včasná opatření mají pomoci zabránit šíření viru, chránit životy a nemoc porazit.

Počty nakažených rostou každý den, už jsou v řádu desetitisíců. Stovky lidí nákaze podlehly.

Testovací výrobu roušek už společnost zahájila ve své klíčové továrně v Šen-čenu. Roušky zpočátku bude dávat vlastním zaměstnancům na ochranu proti šíření viru, jakmile posílí produkci, bude je dodávat i ostatním.

Společnost současně chystá obnovení běžné výroby, kterou kvůli šíření viru úřady pozastavily. Součástí opatření pro návrat pracovníků do práce je i měření teploty u vstupu.

K výrobě roušek se připojil i americký výrobce aut General Motors. V továrně, kterou provozuje s čínskou Saic, otevře 14 produkčních linek s kapacitou 1,7 milionu masek denně.

Aby byly masky účinné, je vedle jejich kvality důležitá i častá výměna, jinak se na nich virus může uchytit. Již krátce po propuknutí epidemie ve Wu-chanu byly masky v lékárnách vyprodané.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků