Hlavní obsah
Obchod Tiffany & Co. v kalifornské Pasadeně. Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Klenotnictví Tiffany kupují za stamiliardy Francouzi

Francouzská skupina LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton) se dohodla s americkým klenotnictvím Tiffany & Co. na jeho převzetí za 16,2 miliardy amerických dolarů (374 miliard korun). Jde o dosud největší akvizici ze strany LVMH. O dohodě informovaly samotné společnosti.

Obchod Tiffany & Co. v kalifornské Pasadeně. Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Klenotnictví Tiffany kupují za stamiliardy Francouzi

Dohodu schválily správní rady obou společností, souhlasit s ní musí ještě regulátoři a akcionáři Tiffany.

Transakce by měla být dotažena v polovině roku 2020, uvedla agentura Reuters.

Koncem října Francouzi nabídli za jednu akcii Tiffany 120 dolarů. Tiffany však nabídku považoval za příliš nízkou. Nakonec se společnosti shodly na ceně 135 dolarů za akcii.

Na trhu se točí stovky miliard korun ročně

LVMH vlastní 75 luxusních značek, mezi nimi například Bulgari či Tag Heuer. Těžiště podnikání společnosti tvoří móda a doplňky.

Luxusní klenotnictví Tiffany vzniklo roku 1837 v New Yorku. Ke známosti značky v 60. letech přispěl i snímek Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburnovou v hlavní roli, byť pro někoho může být název matoucí.

Společnosti se v posledních letech nedaří získat přízeň mladších zákazníků, ale musí se vypořádat i se změnou chování čínských zákazníků, kteří se stahují ze Spojených států a utrácejí více doma. Firma zaměstnává zhruba 14 tisíc lidí. Po celém světě provozuje přes tři stovky obchodů.

Podle společnosti Bain & Co. by objem celosvětového trhu se šperky měl letos vzrůst o sedm procent na 20 miliard dolarů (462 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků