Hlavní obsah
Plzeňská Škoda vyrábí tramvaje, vlaky či trolejbusy Foto: Škoda Transportation

Kellnerova PPF dokončila převzetí plzeňské Škody. Jmenovala nového šéfa

Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera dokončila nákup plzeňské Škody Transportation a jmenovala jejím novým generálním ředitelem Petra Brzezinu. Ve středu o tom informovala mluvčí PPF Zuzana Migdalová.

Plzeňská Škoda vyrábí tramvaje, vlaky či trolejbusy Foto: Škoda Transportation
Kellnerova PPF dokončila převzetí plzeňské Škody. Jmenovala nového šéfa

PPF oznámila, že dokončila nákup sta procent akcií společnosti Škoda Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s její činností. V souvislosti s uzavřením transakce dochází také k několika personálním změnám ve vedení společnosti. Funkci generálního ředitele a předsedy představenstva převezme Petr Brzezina.

„Škodovka je silná značka s dlouhou tradicí, která má jméno po celém světě. Zároveň zde máme obrovskou přidanou hodnotu v lidech, v jejich technických znalostech a zkušenostech. Věříme, že Škoda má při správně zvolené strategii, efektivním řízení a při využití našich mezinárodních zkušeností dobrou budoucnost,” řekl Ladislav Chvátal, ředitel pro strategické projekty skupiny PPF, který je zároveň novým předsedou dozorčí rady společnosti.

Nový šéf Škody Transportaton Petr Brzezina

Foto: PPF

„Petr Brzezina má obrovské zkušenosti s řízením strojírenských firem. Pevně věřím, že se nám společně podaří posunout Škodu k významným úspěchům,” dodal.

Petr Brzezina vystudoval Strojní fakultu na VUT v Brně a MBA na Nottingham Trent University. Pracoval v několika manažerských pozicích v mezinárodní technologické společnosti ABB v České republice, ale také ve Švédsku a Belgii. Poté strávil čtrnáct let v mezinárodním koncernu Alstom v Německu a České republice, kde v pozici generálního ředitele měl na starost západní a později východní Evropu. Pracoval také v General Electric a od roku 2016 působil jako předseda představenstva a generální ředitel stavební společnosti OHL ŽS.

Škoda Transportation s více než 5300 zaměstnanci je největší firmou zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. Vyrábí tramvaje, příměstské elektrické vlaky, lokomotivy, soupravy metra, trolejbusy nebo elektrobusy. S převzetím firmy ze strany PPF letos v dubnu souhlasila Evropská komise.

Skupina PPF, která Škodu Transportation koupila loni na podzim údajně za více než deset miliard korun, působí v bankovnictví a finančních službách, telekomunikacích, biotechnologiích, pojišťovnictví, nemovitostech a zemědělství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků