Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Nguyen Huy Kham, Reuters

Heineken zrušil dividendy i prémie pro manažery

Druhý největší výrobce piva na světě, nizozemský Heineken, zrušil výplatu dividend pro akcionáře, stejně jako prémie pro vedení firmy. Jde o reakci na dopady globální pandemie nemoci covid-19 na pivní trh. Informoval o tom server listu Financial Times.

Ilustrační foto Foto: Nguyen Huy Kham, Reuters
Heineken zrušil dividendy i prémie pro manažery

Čistý zisk společnosti v prvním čtvrtletí klesl o více než dvě třetiny na 94 milionů eur (2,58 miliardy korun) z 299 milionů (8,23 miliardy).

Prodeje piva Heinekenu jen v březnu klesly meziročně o 14 procent, což se projevilo meziročním poklesem o 2,1 procenta za celé čtvrtletí.

V České republice Heineken vlastní pivovary Starobrno, Královský pivovar Krušovice a Velké Březno. Skupina Heineken je dlouhodobě trojkou na českém trhu po Plzeňském Prazdroji a Pivovarech Staropramen. Do portfolia společnosti patří mimo jiné také značky jako Tiger nebo Moretti.

Omezení mezilidského kontaktu a zavírání hospod v důsledku globální pandemie by mělo dopadnout i na další pivní koncerny jako AB-InBev nebo Carlsberg, které své hospodářské výsledky teprve zveřejní. Prodeje americké nápojářské společnosti The Coca-Cola Company se v dubnu propadly o čtvrtinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků