Hlavní obsah
Šéf Nissan Motor Carlos Ghosn Foto: Regis Duvignau, Reuters

Francie chce pro Renault dočasnou správu

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maireho zatčený šéf aliance Renault–Nissan–Mitsubishi Carlos Ghosn není schopen vést automobilku Renault. V úterý o tom informoval server listu Financial Times. Japonská policie Ghosna zatkla po pondělní razii v centrále Nissanu.

Šéf Nissan Motor Carlos Ghosn Foto: Regis Duvignau, Reuters
Francie chce pro Renault dočasnou správu

„Ghosn není v pozici, aby mohl Renault vést,“ uvedl ministr. Le Maire se dále nechal slyšet, že vláda preferuje, aby se vedení francouzské části koncernu ujala dočasná správa. Francouzský stát vlastní 15 procent automobilky.

Renault drží podíl 43,4 procenta v Nissanu.

Nissan se do problémů dostal už loni, když automobilka přiznala, že u některých modelů falšovala testy emisí. Vyšetřování Nissanu pak odhalilo množství prohřešků, mimo jiné poskytování zavádějících informací investorů o výši Ghosnovy mzdy nebo zneužívání majetku firmy k osobním účelům. [celá zpráva]

Akcie automobilky Nissan na tokijské burze v úterý ztratily 5,45 procenta, akcie Mitsubishi, která je rovněž součástí aliance, se za úterní obchodování na tokijské burze propadly dokonce o 6,9 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků